2018 yılında ekranlarda olacak 10 sürükleyici yabancı dizi

Son yıllarda dizi film projelerinin sayısında ciddi bir artış var ve bu hengamenin içinde insan neyi izleyeceğini gerçekten şaşırıyor. Size yardımcı olmak üzere 2018 yılında ekranlarda olacak yabancı dizi projeleri ilgili kapsamlı bir araştırma yaptık ve ilgimizi çeken 10 tanesini beğenilerinize sunuyoruz.

İyi seyirler..

1. The Crossing

Bir grup insanın savaştan kaçarak mülteci olarak sığındıkları kasabada; federal ajanlar, kasaba şerifi ve kızını arayan bir anne arasında alışılmışın dışında olaylar yaşanıyor. Fakat çok önemli bir detay var ki; kasabaya mülteci olarak sığınan kişiler 250 yıl ileride olan bir gelecekten geliyorlar.

2. Deception

Dünyanın en iyi ilüzyonisti olarak anılan Cameron Black, önemli bir numarasının açığa çıkması sonucu kariyerini sonlandırma noktasına gelir. FBI ile çalışmaya başlayan Cameron, en zor olan suçları çözüp suçluları yakalarken bir yandan da numarasını açığa çıkaran kişinin izini sürmeye devam eder.

3. LA to Las Vegas

Her cuma Los Angeles’tan kumarın ve eğlencenin merkezi sayılabilecek Las Vegas’a giden uçakta; tek amacı kumar oynayıp köşeyi dönmek olan yolcu, pilot ve hosteslerden oluşan insanların komik hikayesini izlemek isterseniz bu diziyi kaçırmayın deriz.

4. Alien Carbon

Altered Carbon, peş peşe izleyeceğiniz sürükleyici bölümler yüzünden tüm hafta sonunu evde geçirmenizi sağlayacak gibi görünüyor. Netflix’in son yıllarda yaptığı en yüksek bütçeli diziler listesine giren Richard K. Morgan’ın romanından uyarlanan bilim kurgu dizisi; günümüzden 300 yıl sonra ve zihin dondurma, ölümsüzlük ve beden değişikliğinin günlük hadiseler haline geldiği bir evrende geçiyor.

5. Counterpart

Bu dizinin OZ ve Whiplash adlı projelerden tanıdığımız Oscar ödüllü J. K. Simmons hayranları için yeni bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz. Almanya’daki Birleşmiş Milletler biriminin alt kademesinde sıradan bir personel olan Howard Silk, çalıştığı binanın aslında başka bir paralel evrene açılan kapı olduğunu öğrenir ve orada kendisinin Prime lakaplı başka bir versiyonu ile tanışır.

6 .The Alienist

1896 yılının New York’unda geçen dizi, Caleb Carr’ın aynı isimli romanından diziye uyarlandı. Dizide; fahişelik yapan çocukları öldüren bir seri katilin yakalanması için bir araya gelen ceza psikologu Laszlo Kreizler, gazeteci John Moore ve yeni polis müdürü Thedore Roosevelt’in hikayesi anlatılıyor.

7. Waco

Waco, 1993 yılında yaşanan gerçek bir hikayeye dayanıyor. Bir Teksas kasabasında faaliyet gösteren Branch Davidians kilisesinin kısa sürede radikal dinci bir tarikata dönüşmesi ve FBI ile süren 51 günlük düellosu anlatılıyor. Bu ilgi çekici yapım Amerikan yakın tarihinin en dikkat çeken polisiye olaylarından birini konu ediyor.

8. The Romanoffs


Matthew Weiner’ın The Romanoffs adlı dizi filmi;  en az Mad Man kadar ilgi çekecek gibi görünüyor. Çarlık döneminden Bolşevik dönemine kadar tüm Rus topraklarına hükmeden Romanov ailesinin son torunları olduğunu iddia eden insanların hikayesini konu alır. Dizinin kadrosunda; Aaron Eckhart, Christina Hendricks ve  Isabelle Huppert gibi önemli isimlerden oluşuyor.

9. Black Lighting

DC evreninin ilk afro-amerikan süper kahramanı Black Lightning, kimliğini senelerdir saklayan Jefferson Pierce’in kızını geri kazanmak için süper kahraman kostümünü yeniden giymesini konu alan aksiyon dolu bir dizi film.

10. 9-1-1

Acil sağlık personeli, itfaiyeci ve emniyet çalışanlarının hayatını anlatan 9-1-1 adlı dizi film Ryan Murphy’nin American Horror Story’den sonraki diğer dikkat çeken bir projesi olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar kapalı.