Kategoriler
Spor

1950 Dünya Kupası’ndan 10 ilginç fotoğraf

Dünya Kupalarının dördüncüsü olan bu organizasyon, 24 Haziran – 16 Temmuz 1950 tarihleri arasında Brezilya’da düzenlendi.

2. Dünya savaşından dolayı ertelenen ve 12 yıl sonra tekrar faaliyete geçen turnuva ilginç gollere ve skorlara sahne oldu. İşte milli takımlardan ve bazı gollerden 10 ilginç fotoğraf.

1. İngiltere milli takımı

2. ABD milli takımı

3. ABD’nin İngiltere’den yediği gol

4. Uruguay milli takımı

5. Hindistan’ın Fransa’dan yediği gol

6. Brezilya’nın galibiyet sevinci

7. Brezilya-Uruguay maçı

8. Çıplak elle gol kurtaran İngiltere kalecisi Bert Williams

9. Brezilya’nın Uruguay’dan yediği unutulmaz gol

10. İsviçre milli takımı

Kategoriler
Hayvanlar

Ölen sahibini aylarca hastane kapısında bekleyen vefalı köpek

BBrezilya’nın Novo Horizonte kentinde, 59 yaşındaki evsiz adam sokakta bıçaklanarak hastaneye kaldırıldı. Talihsiz adamın köpeği, ambulansı hastaneye kadar takip edip sahibini yeniden görebilmek için sabırla bekledi fakat ağır yaralanan adam ne yazık ki hayatını kaybetmişti.

Hastane müdürünün verdiği bilgiye göre; zavallı köpek içeri girmeyi hiç denemedi ve sadece hastane kapısının önünde bulunan paspasın üzerinde bekledi.

Sonsuz sevgi

Köpeğin sahibine duyduğu sevgi ve sadakatten çok etkilenen avukat Christine Sardella, yerel bir gazeteye verdiği demeçte; paspasın üzerinde bekleyen köpeğin, kapıdan rahatça geçebilmeleri için kibarca ayağa kalkıp insanlara yol verdiğini sonra tekrar uzanarak beklemeye devam ettiğini söyledi.

Beklemekten asla vazgeçmedi

Sahibinin geri dönmesi için 4 ay bekleyen köpeğe hastane personeli yeni bir ev buldu. Köpeğin yeni yeri hastaneden 5 km uzakta olmasına rağmen yine hastaneye geri döndü.

Zavallı köpeğin bir daha hiç dönmeyecek olan sahibi için aylarca yorulmadan tuttuğu nöbet insanlığa ders verir nitelikte.