Kategoriler
Hayvanlar

Dünyanın en üzgün kedisi sanılan Luhu

Sevimli kedi Luhu, sahibi Maggie Liu ve 2 kardeşleriyle birlikte Çin’in başkenti Pekin’de yaşıyor.

Evdeki diğer kedilerle aynı şartlarda yaşıyor olsa da sürekli üzgün görünüyor.

Kısa sürede pek çok kişinin ilgisini çeken sevimli kedi, “dünya’nın en üzgün kedisi” olarak tanındı fakat gerçekte öyle değil.

Kedisinin sanıldığı gibi üzgün olmadığını, kardeşleriyle birlikte mutlu bir hayat geçirdiğini belirten Maggie; Luhu’nun henüz iki haftalıkken göz enfeksiyonu geçirdiğini ve ameliyat olmak zorunda kaldığını ifade ediyor.

Ameliyattan sonra görüş alanı kısıtlanan sevimli kedi, bir şeye odaklanmak için gözlerini kocaman açıyor ve göz kapakları düşüyor; bu da onu üzgün, bir o kadar da sevimli bir görüntü  veriyor.

Instagram hesabı çok sayıda insan tarafından takip edilen Luhu’nun aldığı yorumlar iç ısıtacak türden.

Kategoriler
Hayvanlar

Kediler için karton kutularla eğlenceli oyun alanları inşa edin

Tayvanlı mimar çift; 2015 kışında sahiplendikleri Chacha ve Lily adlı 2 sevimli kardeşin zaman içinde gözlemledikleri ihtiyaçlarına yönelik geliştirdikleri modern ve kullanışlı sistemi görücüye çıkarıyor.

Kedilerin karton kutuları çok sevdiği pek çok kişi tarafından bilinir. A Cat Thing adlı Tayvan markası, modern tasarımlı modüler karton kutu koleksiyonuyla kedilerin keyifle vakit geçirebileceği müthiş alanlar inşa etmeyi mümkün kılıyor.

Kediler için tasarlanan bu sıra dışı koleksiyonda; çeşitli montaj seçenekleri ile özelleştirilebilen yatak odası, oturma odası, balkon ve rampa’dan oluşan dört temel alan bulunuyor. Minimalist bir görünümle, kutular küçük bir bina gibi istiflenebilir veya çevresini gezip etrafı gözetleyebilecekleri alanlar oluşturulabilir.

Tamamen geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılan ürünler kediler için toksik olmayan maddelerden yapılmaktadır. Kedinizin keyifle vakit geçireceği alanları inşa ederken siz de çok eğleneceksiniz. Montaj esnasında herhangi bir alete ihtiyaç duymayacağınızı da hatırlatmak isteriz.

A cat thing