Mutlaka görülmesi gereken 6 özel tasarımlı Kopenhag oteli

Dünyanın yaşanabilir en iyi şehirleri arasında yer alan Kopenhag’da; Tivoli Bahçeleri, Küçük Deniz Kızı Heykeli ve Stroget gibi  görülmesi gereken yerlere özel tasarımları ile dikkat çeken oteller de eklenebilir.

Nobis Otel

Orijinal mimarisine sadık kalınarak eski bir konservatuar binasından dönüştürülen otelin Nobis Suiti; yüksek tavanı, görkemli kapı ve pencereleri ile masalsı ve büyüleyici bir atmosfer sunar.

Otel Alexandra

50’lerden ve 60’lardan esinlenen retro tasarımı, vintage mobilyaları ve modern sanat eserleriyle bir müzeyi andıran Otel Alexandra’nın en göz alıcı odası çarpıcı renkleriyle Verner Panton suitidir.

Otel Sanders

Bale sanatçısı sahibi tarafından eklektik anlayışla yenilenen Otel Sanders, duvarları süsleyen sanat eserleri, tiyatro setlerini andıran odaları ile sıcak ve samimi bir ev ortamı sunar.

Vipp Otel

Vipp Otel ayrı yerlerde ve ayrı konseptlerde suitlerden oluşur.

Kopenhag’da eski bir matbaadan dönüştürülen 400 metrekarelik alanı ile Vipp Loft şehrin en büyük otel odasıdır.

55 metrekarelik sade tasarımlı çelik bir yapı olarak doğanın önemini vurgulayan Vipp Shelter İsveç ormanlarında bulunuyor.

Thekrane

Thekrane, 1970’lerden kalma terk edilmiş bir kömür vincinin içinde; tek odası, spa, toplantı odası ve panaromik manzarasıyla etkileyici ve sıra dışı bir oteldir. Kömür vinci olan geçmişine atıf olarak otelin tüm detayları siyahtır.

Radisson Blu Otel

Danimarka’nın ilk gökdeleni Radisson Blue Otel defalarca yenilenmiş olsa da orjinal estetik anlayışını muhafaza eder. Ünlü mimar Jacobsen’in “Yumurta” ve “Kuğu” sandalyeleri gibi özel tasarım mobilyalar otelin dekorasyonunda önemli yer tutar.