Kategoriler
Sağlık

Hatalı dudak dolgusu kabus oldu

Rachael Knappier isimli İngiliz kadın, eğlenmeye gittiği partide alkolün etkisiyle dudak dolgusu yaptırmaya karar verdi fakat dolguyu yapan şahsın tıbbi eğitimi olmadığından hiç haberi yoktu.

Rachael Knappier, bir arkadaşının evinde düzenlenen botoks partisine arkadaşları ile vakit geçirmek ve alın kırışıklıklarını azaltmak için gitmişti fakat nelerle karşılaşacağından haberi yoktu.

Genç kadın, ciddi bir komplikasyon sonucunda  üst dudağını neredeyse tamamen kaybetmişti.

Partiden önce dudaklarına dolgu yaptırmak gibi bir düşüncesi olmayan Rachael; arkadaşının güzellik uzmanını çok övdüğünü ve hiç aklında olmamasına rağmen dudaklarına dolgu yaptırmaya karar verdiğini ifade ediyor.

Rachael dudaklarıan dolgu yaptırmadan önce bu şekilde görnüyordu:

Rachael’in ifadesine göre kendini güzellik uzmanı olarak tanıtan şahıs, alın kırışıklarına botoks yaparken ufak bir müdahale ile dudaklarını daha güzel bir görünüme sokabileceğini söyledi. Rachael’in karar vermesi hiç uzun sürmedi çünkü dudakları onu en çok rahatsız eden şeylerin başında geliyordu.

Hemen dudak dolgusu yaptırmaya karar veren kadın; çok acı veren bu işlemden bir kaç saat sonra kendini daha iyi hissetmeye başladığını fakat aynaya baktığında şok geçirdiğini ifade ediyor.

Rachael’nin dudakları, bu işlemden sonra inanılmaz derecede şişti.

Eski haline geri dönebilmek için acı verici birkaç operasyon geçirmek zorunda kalan kadın ve bu süreçte dudaklarındaki şişliğin yavaş yavaş inmeye başladığını fotoğrafladı.

Kategoriler
Sağlık

16 yaşındaki Brandon Marshall dünya’nın en uzun genci

Mirror’da yayınlanan habere göre, Büyük Britanya’da yaşayan Brandon Marshall dünyanın en uzun genci olma rekorunu elinde tutuyor. Üstelik ergenlik dönemini henüz tamamlamadı ve hala uzamaya devam ediyor.

Brandon Marshall henüz 16 yaşında ve 2.25 cm boyla dünyanın en uzun genci ünvanınına sahip.

Geçtiğimiz sene 12 cm uzayan gencin fiziksel gelişimi devam ediyor.  Galler Genç milli takımında basketbol oynayan Brandon’un lakabı ise “Minik”.

49 yaşındaki anne Lynne Quelch oğlunun ne kadar daha uzayacağını tahmin bile edemediklerini söylüyor.

Oğlunun normal boylu insanlar için yapılmış her yerde zorlandığını ifade eden anne, evde en büyük boyda yatak olduğunu fakat yine de özel üretim bir yatak yaptırmak zorunda olduklarını ifade ediyor.

Brandon dışarıda gezerken insanların yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. Onunla fotoğraf çektirmek isteyen pek çok kişi oluyor.

İngiltere’nin Suffolk şehrinde yaşayan Brandon, geçen yıl 1.90’ı geçince haber olmuştu.

Brandon üzerinde çeşitli tıbbi testler yapıldı.

Testlerin sonucunda kesin bir sonuca ulaşılamadı fakat kromozom 12’nin olmadığı tespit edildi.

Brandon, 9 yaşına kadar boyunun normal olduğunu fakat 13 yaşına geldiğinde neredeyse 1.80 olduğunu belirtiyor.

Peki ya diğer aile bireylerinin boyları ne durumda?

Brandon’un babası 1.85 cm, annesi 1.55 cm boyunda. Serebral Palsi rahatsızlığı olan küçük erkek kardeşi Jordan’ın boyu ise yaşıtlarına göre normal.

Yeni bir rekor kırabilecek mi?

Birleşik Krallık’taki en uzun erkek rekoru 2.31 cm boyla Paul Sturgess’ın elinde. Bakalım Brandon büyüdüğünde bu rekoru devralabilecek mi.