Yaratıcılık sınırlarını zorlayan 10 tuhaf Japon tuvaleti

Tuhaf mi yoksa keyifli mi olduğuna karar veremediğimiz sıra dışı tuvalet tasarımlarının hepsi Japonya’nın Okinava adasında bulunuyor.

Japonların yaratıcı tasarımları ile geçmişten beri pek çok alanda sınırları zorladıkları ise tartışılmaz bir gerçek. İlginç kişilikleriyle dikkat çeken Japonlar çeşitli şeyleri hayvan şekillerine veya sevimli karakterlere benzetmeyi gerçekten çok seviyor. Mobil aplikasyon kullanarak kendi fotoğraflarını sevimli hayvanlara çevirme konusunda oldukça iddialı olan Japonların en azından ayıcıklı şekerlemelerine  rastlamayan yoktur. Japonlar bu tutkuları mimari alanda da kendini gösteriyor.

Gelin bu tuhaf ama eğlenceli tuvalet tasarımlarına gelin birlikte bakalım..

1. Bu dev kütüğün içinde işinizi görürken pencereden bakan bir ağaçkakanla karşılaşma ihtimaliniz yüksek.

2. Beton ve paslı metalden oluşan bu dev böceğin içinde karşılaşacağınız gerçek böcekleri mazur göreceğinizden hiç şüphe yok.

3. Eğitim aslında tuvalette başlar, kimse sizi kandırmasın.

4. Dinazor şeklinde stilize edilmiş bir tuvalet. Her şey kabul ama bu koca yaratığın başının olmaması biraz ürkütücü değil mi?

5. Kendinizi küçük bir balık yerine koyarsanız büyük balık sizi yutmaya dünden razı.

6. Timsah gözüne benzer tek kişilik sıra tuvaletler.

7. Portakalın içinde ihtiyaç görmek gerçekten tuhaf bir duygu olsa gerek. Oysa biz onu soyup baş ucumuza koymaya alışmıştık.

8. Kaplumbağa şeklindeki bu tuvalet sizi başak dünyalara götürecek.

9. Masalsı yapısıyla evcilik oynamak için oldukça müsait gözüken ilginç bir tuvalet.

10. Modernizmi damarlarınızda hissedeceğiniz, bir yandan işinizi görürken diğer yandan içeceğinizi yudumlayacağınız enfes bir mekan.